203

Místo bez vody


Takových míst už skutečně moc není, ale bývají. Můžete třeba obejvit hezkou chatičku někde uprostřed lesů, která je k mání, ale voda tu bohužel není. Znám spoustu takových chat. Je třeba si ji nanosit. Většinou se tak děje tím, že rodina popadne pet lahve a nakluše k nejbližší studánce, kde se voda načepuje a donese na místo potřebné. Jaká je s tím práce a otrava, to ví každý, kdo něco podobného zažil, nebo zažívá.

Proto se lidé snaží tuto ne zrovna nějak zábavnou činnost nějakým způsobem vyřadit z jinak příjemného pobytu. Jenže jak. Vodu sem trubkami nedostaneme, a jinak to také nejde, Budeme tedy nuceni běhat s pet lahvemi celý zbytek života?

Vodní zdroj

Asi ne. Běhat tedy ano, ale ty umělohmotné věci bych dal do kontejneru na plasty. Jistě si spočítáte, kolik jste si nanosili vody bez tašky. No, zkuste to. Řekněme, že jste na to tři. To je šest párů rukou, které odnesou šest lahví. Což obnáší bratru našemu jedinému dvanáct litrů tekutiny, kterou doma většinou zase přeléváte třeba do hrnců. Když píšeme doma, myslíme tím samozřejmě to sídlo bez vody.

vozík s kanystry

Nu, různí lidé různé nápady, a tak se dělají pokusy se vším možným, jen aby se nemuselo tolik chodit, a přitom je řešení poměrně jednoduché. Stačí použít plastové kanystry většího objemu, ale zase ne takové, které byste neunesli. Zbytek je již jen na terénu. Pokud je zdroj v lese, holt musíte ručně, je li sem však alespoň nějaká cesta, lze použít vozíček, třeba i vlastnoručně vyrobený. A pozor, nyní přichází na řadu excelentní vychytávka a tou je kanystr na vodu s kohoutkem 30l. Ten má právě obrovskou výhodu toho kohoutku. Netřeba se natahovat, kanystr naklánět a provádět s ním jiné nebezpečné manipulace. Prostě jen přistrčíte nádobu a napustíte si vody dle potřeby. A máte to jako v kuchyni. Pohodlné a hlavně bezpečné. Jakou tekutinu do kanystru dáte je již jen vaše volba.